+420 606 640 063 (ústředna)

 • POZVÁNKA NA VH 2023

  Představenstvo ŽIVA zemědělská obchodní, a.s., Klášterec nad Orlicí čp. 120 IČ 60917598 (Zápis v OR Krajského soudu v Hradci Králové 19. 1. 1995 odd.…

  Číst více »

 • JEDNACÍ ŘÁD VH 2023

  Jednací řád valné hromady ŽIVA zemědělská obchodní, a. s. Tento jednací řad navazuje na stanovy ŽIVA zemědělská obchodní, a. s.,…

  Číst více »

 • VALNÁ HROMADA 2022

  Dovolujeme si Vás pozvat na Valnou hromadu, která se bude konat 27.5.2022 Více informací na webu https://aktionari.ziva.cz

  Číst více »

ŽIVA zemědělská obchodní, a.s.

 • Klášterec nad Orlicí 120
 • PSČ 561 82
 • prodejna:+420 465 637 381
 • ústředna:+420 465 637 385
 • GSM:+420 606 640 063
 • IČ:60917598
 • DIČ:CZ60917598

O naší firmě

ŽIVA zemědělská obchodní, a.s., vznikla na konci roku 1994. Za dobu svého působení jsme si svými výsledky, kvalitou a rozsahem výroby a služeb získali přízeň mnoha spokojených zákazníků. Pro uspokojení co největšího množství Vašich potřeb podnikáme v několika různých odvětvích. Nejvýznamnějšími je prodej a servis speciálních mobilních strojů. Významné je také zemědělství a dřevovýroba. Svojí činností chceme přispívat k místnímu rozvoji. V našich provozovnách zaměstnáváme více než 65 pracovníků.

Výrobní činnosti

Naším hlavním cílem je dodávání kvalitních zemědělských plodin zemědělcům i koncovým spotřebitelům. Zabýváme se produkcí mléka, pěstováním trav na semeno a sadbových brambor ve velmi dobré kvalitě i sortimentu. Pro všechny zájemce každoročně pořádáme tradiční samosběr kvalitních konzumních brambor.

Investice společnosti

Protože se naše společnost stále rozvíjí, snažíme se stále investovat do zlepšení a inovací ve firmě. Díky kvalitnímu zázemí Vám můžeme poskytovat ty nejlepší služby. Mléko nyní produkujeme v rekonstuovaném a rozšířeném areálu mléčné farmy. Pro Vaši maximální spokojenost jsme nechali vystavět klimatizovaný sklad, třídičku a expedici brambor.

Centrum zahradní a komunální techniky

Centrum zahradní a komunální techniky navazuje na tradici místních hospodářů. Snažíme se Vám poskytnout vše, co potřebujete pro své hospodaření a zahrádkaření. Naše prodejna se stále rozšiřuje. S postupujícím rozvojem se naše prodejna se stala značkovou prodejnou VARI.Naši servisní pracovníci byli proškoleni na opravy motorů Jikov, HONDA, Briggs Stratton a Tecumseh tak, aby Vám mohli poskytnout vysoce kvalitní služby.

Zpracování dřeva

Podnikáme také v oboru zpracování dřeva. Vyrábíme repliky dveří a oken do historických budov, ale zabýváme se i zakázkovou výrobou do novostaveb (okna, dveře, dřevěné podlahy včetně pokládky, sportovní nářadí, zahradní nábytek a další truhlářské výrobky). Dále provádíme stavby nových nebo rekonstrukce a opravy starších roubených chalup, srubů, chat i historických, památkově chráněných, objektů a staveb (nezřídka pod přísným dohledem památkářů). Podle architektonických nebo památkářských požadavků a Vašeho zájmu lze využít jako střešní krytinu tradiční český dřevěný šindel, jehož výrobou se také zabýváme.Úspěšně realizované stavby lze najít od Beskyd až k Jizerským horám.Zkušenosti ze zmíněných staveb a rekonstrukcí spolu se spoluprací s místní pilou Ing. Fiedlera vedli v r. 2003 k zahájení nové aktivity - výrobě sendvičových panelů a provádění staveb rodinných domků popř. jiných staveb z těchto panelů. Vynikající tepelně izolační vlastnosti, rychlost stavby, možnost okamžitého stěhování bez čekání na "vymrznutí" a další výhody jsou pozitiva, která by Vás mohla vést k pořízení tohoto typu staveb.