Logo 20let + zivefirmy logo

ziva razitko 25let   spolehliva firma 2016   spolehliva firma 2018   spolehliva firma 2022

Telefon top

+420 465 637 381 (prodejna), +420 465 637 385 (ústředna)

Hledání

Zemědělská výroba

Zemědělství je svým rozsahem největší z činností ŽIVY.

V podmínkách Orlických hor zde produkujeme vysoce kvalitní mléko.

Jsme také pěstiteli brambor, jak sadbových tak i konzumních.

Zabýváme se množením trav na semeno. Za stejným účelem pěstujeme i svazenku.

Od roku 2013 se na našich polích zabydlel kmín.

pole  svazenka  svazenka2

Přes léto se část našich dojnic pase na našich horských pastvinách.

Naše chuťově velmi dobré mléko je možné si zakoupit přímo na farmě. Této možnosti bohatě využívají jak obyvatelé Českých Petrovic a Klášterce, ale také i spousta chalupářů.

Máme již v provozu modernizovanou část mléčné farmy v Českých Petrovicích za více jak 80 mil. Kč jejíž výstavba započala v létě 2016.

Po problémech v průběhu výstavby s kvalitou podloží a počasím, kdy ještě  na konci dubna nám nasněžilo se nakonec vše přece jen podařilo.

Máme pěknou, vzdušnou a prostornou novou stáj pro 243 krav. Tím se zvedla kapacita farmy na více jak 500 krav. Máme  novou paralelní dojírnu Boumatic  2 x 16, novou betonovou jímku na kejdu, nový silážní žlab i nové boudy pro telata. I zde již výrazně zasáhla výpočetní technika a přenos dat.  Dojnice mají respondery, které měří množství nadojeného mléka,  hlídají a vyhodnocují jejich pohybovou aktivitu, dobu příjmu krmiva a to vše pro jejich pohodu. Zvláštností nepříliš běžnou v našich končinách je  umístění strojírny a zázemí dojící techniky v suterénu  pod dojírnou. To má za důsledek větší klid při dojení a  přístroje jsou umístěny v suchém prostředí, což by mělo mít kladný vliv jak na samotnou funkci  tak i na jejich  životnost.  

A jak vidno z fotky krávy jsou spokojené a to byl hlavní cíl.

farma  IMGP6596  na web 

 

Samosběr brambor

Více jak 20 let vždy v září organizujeme tzv. samosběr brambor. Lidé si mohou sami brambory nasbírat a přesvědčit se tak o jejich kvalitě.