Zemědělská výroba
od A do Z

Čemu se věnujeme?

Produkce vysoce kvalitního mléka

Naše chuťově velmi dobré mléko je možné si zakoupit přímo na farmě. Této možnosti bohatě využívají jak obyvatelé Českých Petrovic a Klášterce, ale také i spousta chalupářů.

Prodej mléka ze dvora v pátek od 7 do 8 hodin

Pěstování sadbových a konzumních brambor

Pěstujeme a prodáváme konzumní a sadbové brambory, které od roku 2021 uskladňujeme v modernizované bramborárně. Klimatizovaný sklad nám výrazně pomáhá udržet kvalitu a zdravotní stav brambor.
Prodej konzumních a sadbových brambor - Agroprodejna, bramborárna Zbudov

Množení trávy na semeno

Naše políčka jsou oázou plnou života a zelené krásy, kde tráva roste s ohledem na kvalitní semeno.

Pěstování kmínu

Zde v srdci naší pěstební činnosti, ve středu pozornosti, jsou naše rostliny kmínu, které nám poskytují to nejlepší koření. Objevte, jak se z malého semínka stává kouzelné koření, které obohatí vaše chuťové buňky.

Již 30 let pořádáme tradiční SAMOSBĚR BRAMBOR.

Mléčná farma v Českých Petrovicích

Máme již v provozu modernizovanou část mléčné farmy v Českých Petrovicích za více jak 80 mil. Kč jejíž výstavba započala v létě 2016. Po problémech v průběhu výstavby s kvalitou podloží a počasím, kdy ještě na konci dubna nám nasněžilo se nakonec vše přece jen podařilo. A jak vidno z fotky krávy jsou spokojené a to byl hlavní cíl.

Moderní výstavby pro zdravé krávy

Máme pěknou, vzdušnou a prostornou novou stáj pro 243 krav. Tím se zvedla kapacita farmy na více jak 500 krav. Máme novou paralelní dojírnu Boumatic 2 x 16, novou betonovou jímku na kejdu, nový silážní žlab i nové boudy pro telata. I zde již výrazně zasáhla výpočetní technika a přenos dat. Dojnice mají respondery, které měří množství nadojeného mléka, hlídají a vyhodnocují jejich pohybovou aktivitu, dobu příjmu krmiva a to vše pro jejich pohodu. Zvláštností nepříliš běžnou v našich končinách je umístění strojírny a zázemí dojící techniky v suterénu pod dojírnou. To má za důsledek větší klid při dojení a přístroje jsou umístěny v suchém prostředí, což by mělo mít kladný vliv jak na samotnou funkci tak i na jejich životnost.