Logo 20let + zivefirmy logo

ziva razitko 25let   spolehliva firma 2016   spolehliva firma 2018   spolehliva firma 2022

Telefon top

+420 465 637 381 (prodejna), +420 465 637 385 (ústředna)

Hledání

Dětský den na mléčné farmě v Českých Petrovicích

Dne 4.7 2021 proběhl za podpory obce České Petrovice na penzionu na Statku dětský den s ŽIVOU. Návštevníci se mohli svést na koních, na hrnčířském kruhu si vytvarovat svůj hrníček, osli hrdinně snášeli laskání, mazlení dětí i dospělých. S velkým úspěchem se setkala i ochutnávka sýrů z mlékárny brazzale. Přítomen byl i král perníků pan Pavel Janoš z Pardubic, který předával své perníčky vítězům dětských souteží. K prohlídce, osahání byli k dispozici travní traktůrky zn. KUBOTA. Celý den byl mimo jiné protkán vystoupení taneční skupiny Alabama se svými country tanci. Probíhali různé soutěže dětí. Své si našli rodiče i děti z nichž ty, které chtěli dostali krásné malování na svůj obličej.

Vrcholem celé akce bylo vystoupení hudební skupiny MAXÍCI (pozůstatek skupiny Maximturbulenc) a to i se svým hitem Jede, jede mašinka.

K dispozici bylo i skvělé občerstvení z kuchyně pana Kačeny a to ze surovin MASO – EKO.
Součástí tohoto dětského dne byla mimo jiné i prohlídka mléčné farmy, která proběhla ve třech turnusech. Farma patří svou nadmořskou výškou 650 m.n.m mezi nejvýše položené mléčné farmy v ČR. Účastníci prohlídky byli jak z blízkého okolí tak i od Poděbrad, Pardubic, Ustí nad Orlicí či Hustopeče. Na farmě je ustájeno 500 černostrakatých holštýnských krav. Jejich mléko právě končí v mlékarně Brazzale na výrobě sýrů GRAN MORAVIA či VERENY. Návštevníci farmy si mohli pohladit telatka nebo se nechat od nich nechat olízat. Většina návštevníků přímo na stáji nejvíce obdivovala automatická drbadla, která mají krávy k dispozici. Byli také velmi překvapeni jakou pohodu, čistotu a klid mají zvířata ve stáji. Velmi se zajímali o obojky, které přenáší informace o tom kolik kráva ušla metrů, jakou měla pohybovou aktivitu, jak dlouhý čas strávila žraním, jak dlouho ležela, kolik litrů nadojila apod. Byli velmi překvapeni, že i v tomto sektoru je vysoký stupeň elektronizace a využití dat. Že to není o ruční práci a vidlích, ale že se jedná vysoce sofistikované práce. A také, že krávy jsou hezká zvířata, že je o ně velmi dobře pečováno, že jsou v pohodě.
Dětský den se vydařil, návštěva překonala všechna očekávání a tak zbýva jen poděkovat organizátorům v osobě pana Kačeny a kolektivu Penzionu na statku, dále Zemědělskému svazu za krásné propagační materiály, všem vystupujícím, kteří se podíleli na skvělé náladě a můžeme si přát více takových vydařených akcí.

0003 0009 0011 0016 0015 0013