Logo 20let + zivefirmy logo

ziva razitko 25let   spolehliva firma 2016   spolehliva firma 2018   spolehliva firma 2022

Telefon top

+420 465 637 381 (prodejna), +420 465 637 385 (ústředna)

Hledání

Vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce

Připravte se na přesazování jahodníku

Sezóna jahod je pro tento rok již nenávratně za námi a je čas se pomalu připravovat na další. Kdo z nás by nechtěl mít krásné jahody bez chemie v bio kvalitě?
Máme pro vás novinku – vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce Organic Fer Kali Sulf – slepičí trus s vybranými živinami a prvky, které zásadně podpoří vaši úrodu! Nejoptimálněji vyvážené vícesložkové hnojivo s postupným uvolňováním živin, které se vyznačuje vysokým obsahem kvalitních organických látek zabezpečujících stálou přítomnost přijatelných forem draslíku, který zásadně zvyšuje odolnost rostlin, výrazně ovlivňuje vybarvování a chuť plodů.


Pro přesazování či výsadbu nových sazenic jahodníku je nejlepším obdobím konec srpna – říjen. Podzimní výsadba je nejběžnějším a nejpřirozenějším způsobem zakládání nového porostu jahodníku. Vzhledem k málo objemnému kořenovému systému, který není ani moc hluboký, stačí vzít dostatečně dlouhou a ostrou lopatku a rostlinu jednoduše vydloubnout i s půdou. Nezkoušejte přesazení jahod bez zachování drnu, kořeny jahod jsou velmi jemné a snadno se poškodí.
Na připraveném záhoně do vyhloubené jamky stačí pod rostlinu přidat hrst granulí z již fermentovaného slepičího trusu Organic Fer Kali Sulf a pořádně zalít, počkat až se voda vsákne a vložit sazenici. Půdu potom opatrně přihrňte a umáčkněte, znovu opatrně zalijte a pro tuto chvíli je hotovo.
Hnojivem rostlinu ještě přihnojte v jarních měsících, kdy se fosfor postará o bohatou násadu květů a vy potom nebudete stačit sklízet.
Naše babičky snad ani jiné hnojivo nepoužívaly – slepičí trus - tradiční hnojivo s nejlepšími výsledky.

sazenice1

Sazenice příliš hluboko (autor: Vl. Louda, izahradkar.cz)

sazenice2

Málo zapuštěná (autor: Vl. Louda, izahradkar.cz)

sazenice3

Správná výsadba (autor: Vl. Louda, izahradkar.cz)